Церква святої мучениці Параскеви

Історія церкви

Коли і ким була збудована церква святої мучениці Параскеви, яка існувала до 1945 року жителі села не пам’ятають. Відомо лише з матеріалів-досліджень вчителя Удода Сергія Васильовича, який тривалий час працював в Богданівській школі, що перша школа в селі Богданівка була організована ще в 1892 р. дяком при церкви, що стояла в центрі села. Прізвище дяка ніхто не пам’ятає. Дяк навчав дітей грамоти і Закону Божого. Щорічно навчалось у цій школі 15-20 дітей. У 1893 року було споруджено будинок для школи із цегли на дві класні кімнати і квартири для одиноких вчителів. Отже, в школі працювали два, а пізніше три вчителі. Вивчали тут арифметику, російську мову, історію, географію, природознавство і Закон Божий. Церква була дерев’яна, набагато краща, ніж в сусідньому селі В. Димерка. З приходом Радянської влади дзвони церкви відвезли на станцію Бобрик, здали в металолом, а саме приміщення переобладнали на клуб, де своє дозвілля проводила молодь. Перед початком Великої Вітчизняної війни, клуб переобладнали знову у церкву. Протягом війни постійно проводились богослужіння священником на прізвище Шевченко.

Все нажите, всі труди згоріли в пожежі 1943 року, яка була вчинена німцями, що відступали. Згоріло 485 сільських будинків, а храм залишився величаво стояти непошкодженим. Владоможці перетворили його спочатку на зерносховище, а потім на штаб самооборони. У грудні 1945 року із-за недотримання правил протипожежної безпеки церква згоріла.

У 1993 році приміщення старого фельдшерсько-акушерського пункту було переобладнано і освячено під церкву. Як і попередню, її нарекли ім’ям святої Великомучениці Параскеви. Необхідно віддати належне громаді села, що спільними зусиллями досить швидко допомогла провести всі необхідні підготовчі роботи для освячення церкви. Прихожани принесли ікони, рушники, було споруджено тимчасовий іконостас. Слід подякувати і доброчинцям, котрі всіма силами сприяли цій благій справі. Це тодішній сільський голова Тетяна Іванівна Згоннік, директор птахорадгоспу «Богданівський» Петро Васильович Яніцький, завідуюча сільською бібліотекою Марія Панасівна Хілько. Слів похвали та подяки заслуговують і жителі села Ганна Пилипівна Цьомка, Іван Петрович Самусенко, Олег Вікторович Ткаченко, Ганна Гордіївна Різаненко, Алла Іванівна Павлова, Катерина Петрівна Дуженко, Микола Йосипович Олійник. Особливо необхідно відзначити одного з ініціаторів відновлення парафії, учителя географії нашої школи Удода Сергія Васильовича.

У тимчасовій церкві першим настоятелем був священник Василь Олексійович Фуртатенко, який був дуже трудолюбивим, ревностним у Богослужінні, увесь час облаштовував храм іконами. Промовляв змістовні проповіді ревносно служив уставні богослужіння, проводив збори парафіян. Він подавав добрий приклад у вихованні дітей (мав трьох синів), був не вибагливий до матеріальних умов.

2 квітня 1995 року отця Василія змінив отець Гліб, який жив в м. Києві. Він володів великим даром співу і слова. Жоден прихожан церкви не залишався байдужим після його богослужіння. Після п’ятимісячного служіння батюшка захворів і змушений був залишити церкву. На зміну йому приїхав молодий батюшка Михайло, який тільки-но закінчив Київську духовну семінарію. Із-за сімейних обставин, прослуживши більше місяця, виїхав. 5 жовтня 1995 року Київська митрополія направила в храм священика Олександра Волколупова, який мав медичну і духовну освіту. Він дуже старанно готувався до вечірнього і денного богослужінь. Завжди був привітний, людяний; його всі любили. Та він пробув лише сім місяців, із-за сімейних обставин, змушений був залишити храм. Через деякий час, 4 травня 1996 року, перед святом Вознесіння, у наш храм прибув отець Антоній Ярославович П’ясецький, 1962 року народження, який вже майже 22 роки служить в церкві  св. мучениці Параскеви. 

У 1998 році після свята Маккавеїв під мудрим керівництвом настоятеля отця Антонія та силами громади села Богданівки та Залісся було розпочато будівництво нової церкви. Таким чином, паралельно з будівництвом церквм разом звершувалось і богослужіння. З 4 листопада по 13 листопада 2006 року завершено роботи по встановленню куполів і почалися внутрішні роботи в церкві. Художнє оформлення було здійснено художником Кривенко Сергієм Сергійовичем. Батюшка Антоній приймав безпосередню участь у будівництві церкви. Він і будівельник, і повар. Слід відзначити найактивніших учасників будівництва діючої церкви: Дуженко Григорій Михайлович, Кочубей Микола Максимович, Наконечний Анатолій Васильович, Цьомка Ганна Пилипівна, Гірчук Ганна Миколаївна, Олійник Микола Йосипович, Бобко Анатолій Олександрович, Хилько Людмила Михайлівна, Литовченко Ольга Федорівна, Дуженко Катерина Петрівна, Цьомка Софія Іванівна і її сім’я, Теплюк Варвара Іванівна, Гергель Марія Петрівна, Кеуш Ніна Миколаївна, Різаненко Ганна Гордіївна, Залізна Ганна Матвіївна, Павлова Ганна Іванівна і Олексій Іванович, Цьомка Ганна Андріївна і її сім’я, Ткаченко Олег Вікторович, приватні підприємства міста Броварів та Підсобного і Заліського господарств. 

Нині ведеться спорудження трапезної, де за старовинним звичаєм віруючі зможуть поспілкуватися, за спільним столом розділити свої радості та горе. І дуже добре, що це справа не лише священника, активу парафії, а й усіх сельчан. Також необхідно віддати належне і нинішньому сільському голові Юрію Миколайовичу Бобку та депутатам за допомогу у будівництві трапезної.

НастоятельПротоієрей Антон Ярославович П'ясецький народився 4 червня 1962 року в селі Королівка, Борщівського району Тернопільської області в сім’ї селянина. Після закінчення Королівської середньо-освітньої школи в 1979 році вступив до Новомосковського сільськогосоподарського технікуму і закінчив його в 1981 році. З 1981 року по 1983 рік служив в Радянській Армії. В 1988 році вступив до Одеської духовної семінарії, після закінчення якої в 1992 році рукоположився на сан священника. З 1996 року служить в церкві святої великомучениці Параскеви с. Богданівка, Броварського благочиння Київської єпархії.

 Статистичні дані. У звичайні суботи і неділі церкву відвідують до 30 чоловік, у великі свята 30-50 чоловік. На Пасху 500-600 чоловік.

Вітання прихожан церкви святої мучениці Параскеви з Новим 2018 роком та Різдвом ХристовимComments